Search
  • BURCU YILDIZ

Erkekler İçin Rehber: Evde Nasıl Zaman Geçiririm!


Çekmeceni Düzenle!

Saatler, eski cüzdan, bitmiş piller ve birtakım kartlar.. Konuşurken netsin ama çekmecen biraz karışmış sanki:)

the black ears pocket square silk scarf

Çekmece düzenlemeyi iş hayatı gibi düşünebilirsin. Öncelikle eski eşyalarını atma taraftarı değilsin biliyorum, hepsinin hatırası var! Çekmece içine yerleştireceğin küçük kutulara, kategorilere ayırdığın eşyaları yerleştirebilirsin. Şimdi eski kartları bir yere topla, kutusu olmayan saatler başka bir kutuda, şu evrak ve belgeler, merhem, ve uçaklarda verilen bakım setlerini de kenara çekersek bence oldu!

Motorsiklet Temizliğinin Tam Sırası!

Hijyen tabii ki önemli, ama motorunuzun gerçek rengini ve parlaklığını ortaya çıkarmak daha önemli mi:)

clean your motorcycle

Öncelikle motorunuzun soğuk olduğundan emin olun. Zinciriniz kirlenmiş ise Disk Temizleyici ve diş fırçası ile birlikte zincirlerin arasını tek tek temizleyin. Birkaç kez sildikten ve kuruladıktan sonra köpükleyip su tutabilirsiniz! Elektrik aksamının olduğu kısımlara çok su tutmayın ama. Sonra kurumak için gölge bir yere çekin, iki adet veya 3 -4 adet bez olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu arada kurumasını beklerken elinize WD-40 alıp motorun oynar paslanabilir aksamlarına sıkabilirsiniz. İşte bitti bile!

Spor Yap ya da Esne!

Beyin jimnastiğini çalışarak çok iyi yaptığına inanıyorum, peki bu stresin vücuduna verdiği zarar.. Biraz esneme zamanı!

Evde spor yapmak için kendi bilgilerinden yararlanabilir, youtube videolarını ya da instagram üzerinden canlı yayınlanan dersleri #onlinefitness ya da #onlineyoga hashtagleri ile takip edebilirsin!

Bol su içmeyi ve rahat kıyafetler giymeyi unutma, en az bir saat önce yemek yemiş ol ve sonrasında ılık bir duş ile ferahla!

Kitap Okumak Kendi Yaptığın Kahve ile Daha Keyifli!

Şimdi kendine güzel bir kahve demle, ayaklarını uzatıp gözüne takılan raftaki şu kitabı okumaya başla!

MEN AT HOME

Eğer okumaktan sıkılan biriysen kişisel gelişim kitapları tercih edebilirsin, böylece istediğin bölümü okuyup, istediğin zaman bırakabilirsin. Ve eğer gerçekten okumaktan sıkılıyorsan tamam zorlamak yok, internette okunacak çok şey var!

Kız Arkadaşına Yemek Yapabilirsin!

Tamam bu bölüm birazcık torpilli olabilir malum yazarınız bir kadın:) Peki yemek yapmanın terapi etkisini de biliyor musunuz?

man cooking

Zor biş iş sayılmaz, belki salata ile başlayabilirsin. Evdeki yeşilllikleri yıka, büyükçe doğra, biraz kırmızı domates ya da biber ile renk ver, baharatı da unutma, işte hazır!

Burda önemli olan yanına güzel bir kırmızı şarap mı içmeli?

Dinlenme Zamanı!

Sizi biraz yorduysam bütün haftanın yorgunluğu ile birlikte artık TV karşısına geçip biraz kestime zamanı:)

man resting at home

Belki arkadan güzel bir müzik açıp hayallere dalabilirsin:)


36 views0 comments